Täiskasvanud õppija nädala raames valiti Wittensteini ajakeskuses Järvamaa Aasta õpitegu 2016. Võitjaks osutus Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (Eesti ANK) poolt läbi viidav programm Noorte Tugila.

reelikaroosileht_reimanommik_anneli-suitsPaide Noorte Tugila noorsootöötaja Reima Nõmmik peab saadud tunnustust motiveerivaks. “Noorte Tugilasse jõudvate õppimise ja tööga hõivamata noorte lood erinevad – kahte sarnast ei ole. Iga abivajajaga tegeleme individuaalselt ja leiame võrgustiku abil just temale sobiva rakenduse – olgu selleks siis naasmine koolipinki, astumine tööellu või vabatahtlik töö.”

Noorte Tugila juht Heidi Paabort avaldab statistilisi andmeid Eesti ANK logiraamatust: “Järvamaal on tööpuudus noorte hulgas küllaltki kõrge. Programmist on leidnud üheteist kuu jooksul tuge 97 noort, kellest 32 on kuni kuue kuu pikkuse programmi perioodi juba läbinud. Neist omakorda kaheksa on poole aasta möödudes jõudnud tagasi tööturule või kooli. Järvamaa Aasta Õpiteo auhinna pälvinud Noorte Tugilad tegutsevad Paides ja Türil, ” sõnas Paabort.

Noorte Tugila tegutseb alates 2015. aasta novembrist ja on mahukaim noortele suunatud riiklik noortekeskuste programm Eesti ajaloos. Oktoobrikuu 2016 seisuga tegutsetakse 137 omavalitsuses ja kogukonnaellu naasmisel on tuge saanud 1400 noort üle Eesti. Toe rahaline maht 3,1 miljonit eurot võimaldab individuaalselt läheneda kuni 2800 noore inimese muredele aastas, toetades neid õppimise juurde naasmisel või tööelu alustamisel. Rahastus on tagatud 2018. aasta lõpuni.

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (Eesti ANK) tegutseb Eesti noorte heaolu nimel alates 2001. aastast.

Noortekeskuste Noorte Tugila programmi tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Fotol: Reelika Roosileht; Reima Nõmmik ja Anneli Suits Wittensteini keskuses auhinda üle andmas /vastu võtmas.